اخبار      
پنجمین نمایشگاه بین المللی نوشت افزار و تجهیزات مهندسی
نمایشگاه بین المللی تخصصی نوشت افزار و تجهیزات مهندسی،اداری ،بایگانی، هنری ، آموزشی و کمک آموزشی و دفاتر در تاریخ 12 الی 15 تیر ماه 1397 در محل دائمی نمایشگاه های شهر آفتاب برگزار می‌گردد. این رویداد فرصت مناسبی را در اختیار تولیدکنندگان ، صادر.........ادامه خبر
نمایشگاه بین المللی نوشت افزار و تجهیزات مهندسی
نمایشگاه بین المللی تخصصی نوشت افزار و تجهیزات مهندسی،اداری ،بایگانی، هنری ، آموزشی و کمک آموزشی و دفاتر  در تاریخ 4 مرداد الی 7  مرداد ماه 1396 در محل دائمی نمایشگاه های تخصصی شهرداری تهران (بوستان گفتگو )بر.........ادامه خبر
برنده مسابقه ماهیانه 19
با عرض سلام و ادب برندگان مسابقه ماهیانه شماره 19 به شرح زیر اعلام میگردد:
جایزه : ا بسته مداد رنگیه 24 رنگ اینوکس به همراه 12 درصد کد تخفیف برای خرید لوازم التحریر از کانال @tahr.........ادامه خبر

مسابقه  

دانستنی ها

زادگاه مداد

 
در سال 1761 کابینت سازی به نام کسپر فابر نورمبرگ اولین مداد را تولید کرد. کسب و کار وی از سال 1850 رونق گرفت در سال هاى 1849 تا 1855 شعبه هايى در نيويورك، لندن و پاريس تاسيس شد ودر بيست سال بعد، فروشگاه هاى فابر تا وين و سن پترزبورگ گسترش یافت.

كارخانه اى در مرز آلمان شرقى و غربى براى توليد خط كش هاى مهندسى باز شد که به توسعه بين المللى شركت فابر و عرضه محصولات جديد پرداختند. در سال 1900 پس از ازدواج نوه لوتار با فرزند كوچك يكى از كنت هاى كستل و سرمايه گذارى وى روی كارخانه ها، نام شركت به فابر-كستل  تغيير يافت .

این شرکت در سال 1905 مدادهايى با كيفيت بسيار بالا توليد كرد و براى اينكه آن ها را از ساير مدادهاى رقبا متمايز كند، مدادها را به رنگ سبز زيتونى رنگ آميزى نمود. اين مدادها با نام كستل 9000 به بازار ارائه شده و خيلى زود مورد توجه قرار گرفت .

آرمى كه براى جعبه هاى اين مدادها در نظر گرفته شده بود، نشان دهنده 2 شواليه در حال جنگ بود كه براى مدت زياد و به شكل هاى مختلفى بر روى جعبه هاى اين نوع از مدادها مشاهده مى شد.

سالانه میلیون ها مداد و خودکار تولید می شوند.آنها دارای تنوع رنگ می باشند و سختی و نرمی آنها نیز با هم متفاوت است.مداد و خودکار، ابزارهای اجتناب ناپذیر برای هنرمندان،نویسندگان و تجار می باشد.

کسی به طور قطع نمی تواند بگوید اولین ابزار نوشتن چه زمانی اختراع شد.به همین دلیل چون در سال 1564 در انگلستان کشفی در این مورد صورت گرفت ، انگلستان را زادگاه مداد امروزی ساخت.داستان از این قرار بود که عابری ناشناس تکه هایی از ماده ای سیاه و درخشنده را که به ریشه های درخت چسبیده بود،پیدا کرد.این ماده قابلیت نوشتن داشت.ماده ی کشف شده که نوعی کربن بود،گرافیت نام داشت.

به کارگرفتن گرافیت کار سختی بود،زیرا گرافیت ماده ای نرم و شکننده است.برای جلوگیری از شکستن این ماده باید از یک محافظ استفاده می کردند.درآن زمان، نوارهایی دور میله های گرافیت می پیچیدند.بعدها گرافیت را داخل تکه چوب هایی قرار دادند.انجام این کار بسیار سخت و طاقت فرسا بود زیرا تمام این مراحل با دست صورت می گرفت.

در سال 1795شیمیدان فرانسوی به نام نیکلاس کنته اولین فرایند ثبت شده برای ساخت مداد را معرفی کرد.این شیمیدان گرافیت و خاک رس را با هم مخلوط کرد و در کوره قرار داد و آن را پخت.اولین مدادهای ساخته شده به این روش، استوانه ای شکل به همراه شیار بودند.بعد از اینکه این شیمیدان مخلوط گرافیت و خاک رس را وارد شیار کرد،رشته ی نازکی از چوب را دور آن پیچید.